עמותה אלטרנטיב

 

עמותה אלטרנטיב מפתחת תכניות בחינוך, קהילה ופסיכולוגיה חברתית לפתרון קונפליקטים באמצעים לא אלימים מהרך עד המבוגר, מהפרט עד לארגון בהתייחס למרחב הפרטי, הזוגי, המשפחתי, הקהילתי, הדתי, האתני, הלאומי.

 

לעמותה אלטרנטיב שלושה תחומי פעילות שונים:

 

 1. קליני: גישור וטיפול אישי, זוגי, משפחתי
 2. הכשרת צוותים: בחינוך, רפואה וכללי בתקשורת חיובית ולא אלימה
 3. מרכז מרחבים לילד ולנוער: פיתוח קייטנות, מחנות, ימי פעילות, ימי הפניניג ועוד

 

העמותה עובדת בכל שלושת התחומים עם גישה ייחודית שפותחה על פי ניסיון של יותר מ- 25 שנה, על פי תפישות תיאורטיות של הפסיכו-פדגוגיה של הגשטלט, החינוך לדיאלוג, אינטליגנציות מרובות ואינטליגנציה רגשית.

במשך השנים פיתחה העמותה מספר פרויקטים, כגון:

 

 • סדנאות, הרצאות, קורסים במסגרות חינוך וקהילה: אינטליגנציה רגשית, קורס הורים, יישום אינטליגנציות מרובות בכיתה, התמודדות עם אלימות ומצבי לחץ, גשטלט, עבודה צוות, מוטיבציה ומחויבות, ועוד. הסדנאות היו במסגרת של החברה למתנ"סים, מכון למדריכי חו"ל, הסוכנות היהודית, קתדרות, בתי ספר, תנועות נוער ועוד).  

 • פרויקט נס עמים: הפעלת מסגרת של חינוך בלתי פורמאלי ותרבות בשיתוף פעולה עם "מרכז ללמידה ודיאלוג". קייטנות דו לשונית לילדים יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים.

 • תנועת נוער: הכשרת רכזים וצוות חינוך, סמינרים על אי אלימות ורב תרבותיות (גדילה תוך שונות)

 • ימי פעילות: הפעלות וימי פעילות לגני ילדים, קייטנות בי"ס יסודי וימי הפנינג לחטיבת ביניים ותיכון על מגוון נושאים על פי המודל של אינטליגנציות מרובות  ואינטליגנציה רגשית.

 • קייטנות: הפעלת קייטנות, פיתוח תכניות מיוחדות, הכשרת צוות.

 • תכנית 6 שניות למניעת אלימות: תכנית מיוחדת לבתי ספר וקהילות (שכונתית או יישובית) לילדים ובני נוער.

 • תיירות חינוכית: הבאת קבוצות של הקהילה היהודית ומחוצה לה כדי להכיר את הפסיפס החברתי-אתני-דתי של ישראל ושבירת הסטריאוטיפים הקיימים.

 • קשר ארט: תכנית להכשרת מורים וכוריאוגרפים בריקודי עם, אומנות פלסטית, תיאטרון לחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי מקהילות יהודיות בתפוצות.

 • סמינרים וטיולים מיוחדים לקבוצות של תנועות נוער בארץ (יהודים ולא יהודים) ובקהילות היהודיות בתפוצות, כולל מפגש בין בני נוער ישראלים, יהודים וערבים.

 • הכשרת צוות חינוכית: על פי המודל של העמותה (אינטליגנציות מרובות, חינוך לרב-שיח והפדגוגיה של הגשטלט) למוסדות חינוך ולתכניות של העמותה.

 • פיתוח קהילתי ומערכת חינוך בלתי פורמאלי: מיפוי, אבחון, פתוח תכניות חינוך בלתי פורמליים ביישובים קהילתיים, קיבוצים ומושבים.

 • פתוח קהילתי ביישובים קהילתיים וקיבוצים בשלבי הרחבה

מנהל העמותה: דוד וינדהולץ

 

בוגר חינוך (אונ' ירושלים), תואר המשך בהנחיית קבוצות (אונ' ת"א) ובתרפיה קבוצתית בגשטלט (אונ' ת"א), תעודה בפסיכולוגיה חברתית והנחייה משימתית במכון לפסיכולוגיה חברתית פישון ריביאר. דוקטורט בפסיכולוגיה חברתית (אינטליגנציה רגשית ותהליך של פתרון בעיות באמצעים לא אלימים) ביורק אוניברסיטי, מסטר רייקי. בעבר - מנהל מתנ"סים ומנחה מחוזי של החברה למתנ"סים, שליחות חינוכית-קהילתית בחו"ל. ב-15 שנים אחרונות מנהל מרכז קשר ועמותת אלטרנטיב. במסגרתם מעביר סדנאות בתחום אינטליגנציה רגשית, התמודדות עם מצבי לחץ, פחד וכעס, טיפול זוגי ומשפחתי. מרצה ומנחה במכללת הגליל, בי"ח בני ציון ומוסדות חינוך. עבודתו מבוססת על תפישת עולם של פאולו פרירה (פדגוגיה של המדוכאים), גשטלט ואינטליגנציה רגשית.   

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

לפרטים והזמנות

 

טל: 052-3087088 (דוד)

052-7210522 (סואלי)

 

 

alternative.edcil@gmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה